^ Do góry

Patronat honorowy

Patronat merytoryczny

Ptronat medialny

Prelegenci

Partnerzy

 

 

Sponsorzy

Odwiedziny

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

 

sobota, 18 października, warsztaty - od 10.00 do 14.30.

 

 


1. Twórcze narzędzie Baltie i system oceniania przez platformę konkursową Baltie.NET - Bohumir Soukup, (2 grupy x 2 godz.)


2. Praktyka wykorzystania smartfonów i tabletów na lekcjach.  (2 grupy x 2 godz.)


3. E-podręcznik w szkole i w domu. (2 grupy x 2 godz.)


4. LearningApps - czyli funpack wszystko w jednym (gry, quizy, wykreślanki, memory, dopasowanki, wisielce, testy z lukami) + tworzenie  klasy i zarządzanie uczniami.  - Marta Florkiewicz-Borkowska, (2 grupy x 2 godz.)


5. Jak rozwijać potencjał ucznia, czyli zastosowanie tutoringu w szkole. - Małgorzata Charaszkiewicz, (2 grupy x 2 godz.)


6. Czy Prezi jest lepszym narzędziem dla nauczyciela niż Power Point ? - Daniel Kostrzewa, (2 grupy x 2 godz.)


7. "Classroom w działaniu" - praktyczne wykorzystanie środowiska Google APPS dla szkół w pracy z uczniem. - Dariusz Kurek, (2 grupy x 2 godz.)

8.
Nowa odsłona SMART Notebook wersja 14. - Arkadiusz Stefan, (2 grupy x 2 godz.)
Doskonale znany program SMART Notebook, który służy do tworzenia, prowadzenia i zarządzania interaktywnymi lekcjami przy pomocy pojedynczej aplikacji, jest cały czas udoskonalany. Obecna jego aktualizacja obejmuje nowe funkcje i dodatki, które zostaną omówione w czasie trwania warsztatu. Jako najciekawsze możemy wymienić:  pióro tekstowe i edytowalny atrament, pisak do pisania równań i wzorów chemicznych oraz ich edycji , obiekty 3D, Geogebra i klocki SMART oraz inne.

9. PASCO – Łukasz Barski,
(2 grupy x 2 godz.)
Chemia, Fizyka, Biologia, Przyroda… te przedmioty mogą zainspirować każdego dzięki produktom firmy PASCO. Akcesoria tej firmy pomogą zrozumieć jak zachodzi proces fotosyntezy, sprawdzić poziom CO2 , zbadać jakie pH mają substancje, których na co dzień używamy czy też uzmysłowić sobie jakie prawa fizyki nieodłącznie nam towarzyszą. Na prezentacji zobaczymy liczne doświadczenia z użyciem czujników i modułów firmy PASCO współpracujących w komputerami, tabletami i smartfonami na wszystkich popularnych platformach systemowych. Dzięki rozwiązaniom PASCO każdy uczeń poczuje się jak odkrywca i z chęcią zaangażuje się w czynny udział w lekcji.
Warsztaty PASCO będą składały się z 3 doświadczeń z wykorzystaniem różnych czujników:
1. CZUJNIK NATĘŻENIA DWUTLENKU WĘGLA – za pomocą tego czujnika przedstawione zostanie zjawisko fotosyntezy. Wykorzystując roślinę, wodę i źródło światła zaobserwujemy proces wytwarzania tlenu, któremu towarzyszy pobór CO2 z otoczenia. Będziemy mogli  przyjrzeć się procesowi, który każdego dnia jest przeprowadzany przez rośliny.
2. CZUJNIK KWASOWOŚCI (WSPÓŁCZYNNIK pH) – doświadczenie przeprowadzone z użyciem tego czujnika pokaże jaki poziom kwasowości posiadają ciecze na co dzień używane w naszych domach, takie jak woda, ocet, sok, napój gazowany czy mydło w płynie.
3. CZUJNIK TEMPERATURY – ogólnie znany jako termometr pozwoli nam zbadać temperatury wrzenia poszczególnych cieczy jak również zaobserwować zmiany temperatur w trakcie zachodzenia prostych reakcji chemicznych. To wszystko zostanie przedstawione w postaci wykresu na ekranie komputera, co znacznie ułatwi porównanie wyników kolejnych pomiarów.

10. Człowiek jest 1 a światy 2 – naukowe spotkania w Second Life. - Sidey Myoo, Zbig Shoreman, Neutrinka Lisli, Dex Euromat,
( 1 grupa od 11.00 do ok. 13.00)